Zagreus Winery


Vinařský sklep Zagreus se nachází ve vinařské oblasti Trácké nížiny a v mikroregionu Asenovgrad. Oblast 80 km. okruhu kolem města Plovdiv, kde se vinařství Zagreus nachází, je známá odrůdou Mavrud. Která je nejznámější bulharskou teritoriální odrůdou a pěstuje se pouze v tomto regionu už přez 3000let.

Vinařství Zagreus, přesněji jeho vinice byly vysázeny na podzim roku 1998. Do dnešního dne je rozloha vinic 120 hektarů. Pěstují se zde odrůdy Mavrud 50%, Cabernet Sauvignon 20%, Syrah 20% a Merlot 10%. Kapacita sklepu je 1 000 000 láhví, cca 700 tisíc litrů vína. Sklep se řadí mezi malé sklepy, podle bulharských měřítek.

Něco pro zajmavost:
Od roku 2010 se vinohrady pěstují v souladu se specifikacemi Evropské unie pro ekologickou produkci a v roce 2013 po povinném tříletém probačním období, obdrželi certifikát pro výrobu BIO vín

Tento sklep je vyjimečný taky tím, že jako jeden z mála sklepu v Bulharsku, šlechtí a zdokonaluje dále odrůdu Mavrud a má vlastní druhy Mavrudů. Tím se pro mě řadí mezi nejlepší sklepy co se odrůdy Mavrud týče.

Celoroční teplotní průměr je 12,3 °C

Vína


Vína ze Zagreus Winery si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.

Košík