Starosel Winery


Tradiční výrobce a výjimečná bulharská vína

Starosel Winery je tradičním výrobcem vynikajících bulharských vín, která si můžete vychutnat při každé příležitosti. Nachází se v blízkosti obce Starosel v centru Bulharska a ročně produkuje více než 1000 tun hroznů.

Jejich červená a bílá vína jsou velmi oblíbená, ale největší pozornost si získala odrůda Mavrud, která vytváří jedinečné a nezapomenutelné chuťové zážitky.

Bulharsko má dlouhou historii a tradici vinařství, které sahá až do doby Tráků, z dob 5. století př. n. l. Trakové byli zruční zemědělci a vinaři, kteří využívali místních přírodních podmínek a pěstovali hrozny na svazích pohoří Balkán.

Objevte neuvěřitelnou historii a kvalitu vin z vinářství Starosel

Odrůda Mavrud, kterou Starosel Winery vyniká, je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších odrůd v Bulharsku. Její historie sahá až do doby Thráků a název pochází z tráckého slova “mavrud”, což znamená “černý”. Mavrud je známý pro své bohaté aroma a vynikající chuť a je často používán k výrobě vrcholných vín.

Starosel Winery je jedním z nejprestižnějších vinařství v Bulharsku a získal mnoho ocenění na domácí i mezinárodní úrovni. Jejich vinařský závod je vybaven moderní technologií, ale zachovává si tradiční postupy a pečlivě vybírá a zpracovává hrozny ručně, aby se zachovala nejvyšší kvalita vína.

Kromě toho, že je Starosel tradičním výrobcem vynikajícího bulharského vína, nabízí i řadu dalších zážitků pro návštěvníky. Okolí vinárství je plné historických a kulturních památek, včetně tráckých vykopávek a antických památek. Navíc vinárství poskytuje možnost relaxace a ošetření v jejich lázních, kde se používají místní bylinky a hrozny.

Vinařství Starosel: Kombinace lahodného bulharského vína, historie a relaxace

Jak můžete zažít nezapomenutelný pobyt v Bulharsku? Zkuste navštívit vinařství Starosel, kde se vám nabízí nejen ochutnávka vynikajícího bulharského vína. také objevování okolní historie, kultury a relaxace v krásné přírodě.

 

 

Vína


Vína z Starosel Winery si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.

Košík