Katarzyna Estate


– Bulharská vína z Trácké nížiny

Katarzyna Estate a kulturní bohatství oblasti

Katarzyna Estate, založena v roce 2006, je jedním z nejvýznamnějších producentů bulharských vín.

Její vinice o rozloze 720 hektarů se nacházejí v Trácké nížině, nejlepší oblasti pro pěstování vína v Bulharsku díky kvalitní půdě a klimatu. Vinařství se specializuje na pěstování odrůd Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Tempranilo, Carmenére, Mavrud, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Semillon, Viognier, Muscat Ottonel a Tramín.

Historické a kulturní památky v okolí Katarzyna Estate

Okolí vinařství je bohaté na historické a kulturní památky, včetně pevnosti MEZZEK z 11. století, archeologických vykopávek nejstarších vinic z doby kolem roku 3000 př. n. l. a hrobek thráckých králů. Katarzyna Estate je také domovem pro starobylý chrám antického původu zasvěcený bohu vína Dionýsovi.

Vinařská tradice a ocenění

Bratři Svilen a Ivan Kisyovi, jednovaječní dvojčata, jsou tvůrci některých z nejznámějších bulharských vín a vedou vinařství Katarzyna Estate. Toto vinařství se zúčastnilo mnoha prestižních soutěží a získalo více než 300 ocenění, včetně zlatých medailí na soutěžích jako.: Decanter, Mundus Vini, Syrah du Monde, Chardonnay du Monde, Vinalies Paris, Concours Mondial Bruxelles.
Ale také China Wine and Spirits Awards a International Wine & Spirit Challenge.

Vinařská tradice a kvalita vína Katarzyna Estate byla oceněna i Robertem Parkerem, který hodnotil jejich vína 91 body. Vinařství se tak stalo prvním bulharským producentem vína, jehož víno získalo hodnocení nad 90 body od Roberta Parkera.

Pokud hledáte jedinečná bulharská vína, která získávají nejcennější medaile na světových soutěžích, rozhodně byste měli ochutnat vína od Katarzyna Estate.

 

 

 

Vína


Vína z Katarzyna Estate si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.

Košík