Katarzyna Estate


Katarzyna Estate byla otevřeno v roce 2006.
Od svého založení se jí podařilo dobýt svět svými červenými bulharskými víny.
Na nejvýznamnějších světových soutěžích sbírá nejcennější medaile.
A především se ji podařilo získat si srdce lidí.

Vinařství

 Se nachází v nejlepší oblasti Bulharska pro pěstování vína z hlediska kvality půdy a klimatu. Konkrétně v jihovýchodní části Bulharska, v blízkosti řeckých a tureckých hranic. Tato oblast se nazývá Trácká nížina.

Katarzyna Estate obhospodařuje 720 hektarů vlastních vinic, na kterých pěstuje Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Tempranilo, Carmenére, Mavrud, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Semillon, Viognier, Muscat Ottonel a Tramín.

Historické zajímavosti

Okolí vinařství je kulturně a historicky velmi bohatá oblast. V okolí se nachází mnoho památek antického a předantického původu.
Na dohled od usedlosti Katarzyna se nachází pevnost MEZZEK z 11. století a archeologické vykopávky jedné z nejstarších vinic z doby kolem roku 3000 př. n. l. Najdete zde také hrobky thráckých králů nebo starý chrám antického původu zasvěcený Dionýsovi (latinsky Bacchus), bohu vína a nespoutaného veselí, synovi samotného Dia.

Zajímavosti o výrobě vína

Hlavními enology vinařství jsou bratři Svilen a Ivan Kisyovi. Bratři jsou jednovaječní dvojčata a ve vinařství Katarzyna Estate začali pracovat hned po ukončení odborného vzdělání. Jsou tvůrci některých z nejznámějších bulharských vín.

Ocenění

Pouhé dva roky po otevření v roce 2006 se Katarzyna Estate poprvé zúčastnila soutěže vín v San Francisku, kde získala zlatou medaili za víno Contemplations Chardonnay 2006. Ve stejném roce získalo víno dalších 8 medailí z různých prestižních soutěží, čímž se vinařství vyrovnalo nejslavnějším vinařským oblastem na světě.

Následují ocenění ze soutěží jako Decanter, Mundus Vini, Syrah du Monde, Chardonnay du Monde, Vinalies Paris. Concours Mondial Bruxelles, China Wine and Spirits Awards, International Wine & Spirit Challange a další.

Robert Parker

Jedním z největších ocenění pro vinařství je 91 bodů udělených systémem Roberta Parkera vínům Katarzyna Reserve z let 2008 a 2009, což je řadí do kategorie 90-95 bodů z maximálního počtu 100 bodů. Katarzyna Estate je prvním bulharským sklepem, jehož víno je na oficiálních stránkách Roberta Parkera hodnoceno více než 90 body.
S více než 300 oceněními je Katarzyna Estate jedním z nejoceňovanějších bulharských vinařství.

Vína


Vína z Katarzyna Estate si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.

Košík