Nová bulharská vína z Katarzyna Estate, Zagreus a dalších

Do našeho eshopu pravidelně přidáváme nové zajímavé produkty.
A vždy po čase vydáváme článek, kde zahrnujeme přidané novinky.

Vinařství Katarzyna Estate

Detail láheve bulharského vína Katarzyna Estate La Terre

La Terre

La Terre je cuvée odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah. Toto víno je velice zajímavé ve smyslu pěstování daných odrůd. Část vinné révy se nachází v blízkosti lesa, kde se hlinito-písčitá půda mísí s lesní půdou a dodává vínu zajímavé skořicové tóny. Doporučujeme nechat víno ještě chvíli zrát v láhvi, aby se podtrhla jeho organoleptická složitost.

K vínu.

Detail bulharského vína Katarzyna Estate Harvest 16 Merlot online Prodej

Harvest 16

Harvest 16 je víno oblíbené odrůdy Merlot. Tento Merlot, stejně jako La Terre, pochází z vybraného pozemku o rozloze 2,25 ha. Charakterizuje ho nevyvinutá středně vyluhovaná skořicová lesní půda a nadmořská výška 160 m n.m. Už teď je velice zajímavý a přináší jedinečné tóny, tak typické pro Merlot.

K vínu.

Vinařství Zagreus

Vinařství Zagreus je pro nás jedinečným vinařstvím, jelikož se primárně zajímá o odrůdu Mavrud, naši národní odrůdu. Zagreus má vlastní šlechtitelskou stanici a vytváří vhodné kvasinky. Najdete u nich Mavrud v bílém provedení až po růžové Blush, různé rezervy, ale co jsme přidali, jsou vína v naturálním provedení.

Bulharské červené víno Syrah od Zagreus Winery - bohaté na tóny zralých ostružin a šťavnatých švestek

Single Vineyard Syrah

Hrozny Syrahu byly sušeny 1-2 měsíce venku na zakrytém místě s dobrým prouděním vzduchu. Poté se hrozny rozmačkají a nechají fermentovat. Víno nezrálo v dubových sudech, což dává výsledku přírodní charakter s malým obsahem zbytkového cukru a jemnou kyselinkou.

K vínu.

Láhev Zagreus Winery Minimum Mavrud - symbol kvality a tradice bulharského vína

Minimum Mavrud

Tento Mavrud je limitovanou sérií vinařství v počtu 1000 láhví a vytváří ho přímo majitel pán Dimitrov. Proces vinifikace je částečně podobný jako u Syrahu, ale s přísnou selekcí hroznů při sběru a fermentací v otevřených dubových sudech. Víno fermentuje samovolně bez přidání kvasinek a následně zraje 40-60 dní ve skleněných nádobách.

K vínu.

Vinařství Midalidare Estate

Exkluzivní Sauvignon Blanc z Marlborough - Midalidare New Zealand

New Zealand Marlborough Sauvignon Blanc

Midalidare Estate se specializuje na moderní technologie a přírodní šumivá vína. Pronajali si vinařství na Novém Zélandu, kde vyrábějí Sauvignon Blanc s typickými tóny pro oblast Marlborough. Víno pěstované na sopečném podloží s vlivem slaného vánku z Tichého oceánu dodává nezaměnitelnou svěžest a exotický charakter s tóny citronové kůry a černého rybízu.

K vínu.

Vinařství Yamantievs

Bulharská vína Yamantievs Grand Reserve

Grand Reserve

Vinařství Yamantievs, vedené skvělou sklepmistryní paní Yamantievovou, rozšířilo svou nabídku o řadu Grand Reserve. Nabízejí plná odrůdová vína: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot a Syrah. Tato vína získala ocenění na soutěžích Decanter, od bronzu až po zlaté medaile. Pokud máte rádi jednu z těchto odrůd, u Yamantievs určitě nesáhnete vedle.

K vínům

Košík