Domaine Boyar


Domaine Boyar byla první soukromou vinařskou společností po pádu komunistického režimu v Bulharsku v roce 1989. Byla založena v roce 1991 a začala působit současně v Sofii a Londýně. Během několika let se stala předním výrobcem a nejvýznamnější společností obchodující s bulharskými víny na největších a nejprestižnějších světových trzích.

Dnes je Domaine Boyar stále lídrem ve vývozu kvalitních bulharských vín. Klíčovými trhy společnosti jsou Velká Británie, Benelux, USA, Kanada, Asie a severské země.

V posledních pěti letech společnost Domaine Boyar výrazně rozšířila své portfolio a stala se jedním z největších dovozců prestižních světových značek vín. Vinařství je partnerem největších světových vinařských společností, jako jsou Constellation Brands, Accolade Wines, Barton & Guestier a další.

Vinice

Domaine Boyar dlouhodobě spolupracuje s nejlepšími pěstiteli hroznů v oblasti Thrácké nížiny a dalších mikroregionech země.
Enologové spolupracují s vinaři a provádějí neustálou kontrolu všech agronomických opatření.
Tým určuje kritéria kvality hroznů, regulovaný výnos a přesné načasování sklizně.
Vinaři se tak soustředí výhradně na dosažení co nejlepší kvality hroznů podle požadavků vinařství a enologové na vytvoření nejkvalitnějších vín z daných hroznů.
Pracují s širokou škálou evropských i místních odrůd a snaží se dosáhnout maximálního odrůdového výrazu a vytvořit zajímavé a vzrušující směsi pro chuťové buňky.

Vinařství

Modré skály

Domaine Boyar má dvě vinařství – “Modré skály”, které je jedním z největších vinařství v Evropě, a butikové vinařství “Korten”.

Vinařství Modré skály se nachází v blízkosti přírodní památky Modré skály, na úpatí hory Stará Planina, která jí dala jméno. Oblast Thrácké nížiny, kde se nachází, je proslulá výrobou vysoce kvalitních červených vín.
Nové vinařství bylo otevřeno 16. září 1999 a jeho zpracovatelská kapacita činí 16 milionů litrů.
Modré skály, symbol moderního bulharského vína, je jedním z nejmodernějších vinařství ve východní a střední Evropě. Je realizován s investicí 30 milionů eur a pracuje s nejmodernější technologií výroby vína.

Tým

Při tvorbě kvalitních vín je důležitých několik věcí – láska k vínu, vášeň, profesionalita a dobrý tým.
Enologové Domaine Boyar patří k nejvýznamnějším odborníkům v oboru, kteří prokázali své vysoké znalosti a zkušenosti doma i ve světě. Každé z vín, které vytvoří, odráží jejich jedinečný styl a kreativní rukopis.

Kapka Georgieva – vedoucí enolog Domaine Boyar International EAD
Rosen Georgiev – hlavní enolog společnosti Domaine Boyar International EAD
Doichin Andreev – ředitel výroby vinařství Modré Skály
Magdalena Mihová – technolog
Nikolay Minchev – technolog

Filozofie

´´Trvale vysoká kvalita´´

Udržování stálé kvality výrobků je jednou z hlavních předností společnosti Domain Boyar a charakteristickým znakem společnosti od jejího založení.
Díky dlouholetým zkušenostem, talentovanému týmu enologů a nejmodernějším technologiím, které má k dispozici, se snaží o 100% konzistentní kvalitu všech lahví, která se v oboru pohybuje na úrovni 85-90 %.  Vinařství je vybaveno moderní laboratoří a nejmodernějšími technologiemi chlazení a regulace teploty, což umožňuje vyrábět vína v široké škále stylů.

Hlavní enoložka Domaine Boyar prowine.cz

Vína


Vína z Domaine Boyar si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.

Košík