Roxs Winery


Roxs Winery je nové vinařství, které se nachází ve středním Bulharsku v krásné vesnici Vinarovo, na úpatí pohoří Sredna Gora. Vinařství bylo založeno manželským párem vinařů Sneganou a Atanasem Moutafchiiských.

 Vinařství je typu butique, malé vinařství, které se specializuje na malé série velice zajímavých vín. Každá láhev má své pořadové číslo. Ve vinařství pěstují odrůdy typické pro region střední Thrákie jako je Mavrud, Merlot, Cabernet Sauvignon, ale i zajímavější odrůdy jako Sauvignon Blanc, Syrah a jejich pověstný Marcelan.

Sklep disponuje nerezovými nádoby o maximálním objemu 1000 litrů a na stárnutí vína používají francouzské dubové sudy Berthomieu.

Vinařství je pojmenováno podle ženského jména Roxana ( roxs – starořecké slovo, které znamená: okouzlující, zářivé ), dcery starodávného vládce, do které se podle legendy Alexandr Veliký na první pohled zamiluje.

Slova paní Snegany k jejím vínům.:
´´Nami vyráběná vína jsou designem pro světlé lidi s čistou duší. Vína, která kombinují sluneční paprsky a lesk pozitivního postoje k životu. Láska na první pohled!´´

 

Vína


Vína z Roxs Winery si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.
Košík