Dragomir Estate


Dragomir Estate

Tradice a Inovace v Srdci Bulharska

Síla trpělivosti

V létě roku 2006 začala cesta k vytvoření vinařství Dragomir. První kroky směřovaly k vybudování místa, kde by se mohly využít znalosti a dovednosti získané během let, s cílem produkovat vína výjimečné kvality.

Po několika letech práce na různých místech se vinařství v roce 2020 přestěhovalo do nové moderní budovy ve vesnici Brestnik, 5 km od Plovdivu.

Mise vinařství

Hlavním cílem vinařství Dragomir je vytvářet bulharská vína s jedinečným stylem a nekompromisní kvalitou, která odhalují potenciál bulharského mikroregionálního terroiru.

Zaměřuje se především na místní odrůdy hroznů jako Rubin, Mavrud, Dimyat a jejich směsi. Dragomir je synonymem pro kvalitu a každý ročník potvrzuje tuto pověst.

*Vinařství Dragomir patří do TOP100 nejlepších vinařství na světě!*

Moderní vinařský dům

Nové sídlo vinařství je moderní, avantgardní budova, technologicky navržena podle specifických požadavků. S roční kapacitou až 90 000 lahví, převážně červeného vína, je vybavena nejnovější technologií a sudy nejvyšší kvality.

Degustační místnost je integrována do výrobní oblasti, takže návštěvníci mohou při ochutnávce bulharského vína sledovat část výrobního procesu.

Tým odborníků

Vinařství Dragomir se může pochlubit týmem odborníků, kteří se podílejí na výrobě vína. Mezi nimi jsou enologové, technologové a prodejní specialisté, kteří zajišťují vysokou kvalitu a dostupnost vín.

Vinice a hrozny

V roce 2017 bylo vysazeno 23,94 ha vinic ve vesnici Svirkovo v oblasti Jižního Sakaru. Pěstují se zde odrůdy Rubin, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Syrah a Petit Verdot.

Vinice se nachází na kopcích Jižního Sakaru, obklopená dubovými lesy, což je ideální prostředí pro červené odrůdy hroznů a vína vhodná k archivaci.

Výroba vína

Technologické parametry hroznů, jako je zdravotní stav, obsah cukru, kyselost, pH a fenolický obsah, jsou pečlivě sledovány. Po dosažení technologické zralosti se hrozny ručně sklízí a přepravují do vinařství, kde se přes noc skladují v chladicí komoře při teplotě pod 8 °C. Následující den probíhá třídění hroznů, odstranění třapin a fermentace.

  • Výroba bílého a růžového vína: Hrozny jsou lisovány a šťáva se převádí do nádob (nerezové tanky nebo dubové sudy) pro fermentaci, která probíhá pod přísnou kontrolou teploty po dobu 20–30 dní.
  • Výroba červeného vína: Fermentace zahrnuje tři kroky: studená macerace, alkoholická fermentace a pofermentační macerace. Po fermentaci víno zraje v sudech nebo nerezových tancích po dobu 12 až 36 měsíců.

Tradice a současnost

Vinařství Dragomir se nachází v srdci Thráckého údolí, které je proslulé svou vinařskou tradicí sahající až do starověku. Thrákové byli jedni z nejlepších vinařů antiky, jejich aromatická a silná vína byla známá po celém tehdejším světě.

Tuto historii přenáší vinařství Dragomir do současnosti s emblémovým vínem Pitos, pojmenovaným po starověké thrácké nádobě používané pro výrobu a skladování vína.

 

 

Vína


Vína z Dragomir Estate si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.
Košík