“Vinaři jsou srdcaři” slevy 25. května

Národní den vína a zdraví

25.května připravujeme slevy na většinu našich vín.
A sleva pro kód “VINO” na nákupy nad 1200 Kč se zvyšuje z 5 % na 7 %.
Tato sleva platí i na již slevněná vína jako bonusová sleva. Slevy jsou platné pouze v tento den a pro objednávky vytvořené v průběhu 25. května.

 

A proč zrovna 25. května?

“Vinaři jsou srdcaři” a umírněná konzumace vína přináší zdravotní výhody. To je motto Národního dne vína a zdraví, který se bude každý rok slavít 25. května. Tato oslava je vzdáváním holdu známému kardiologovi profesoru Milanu Šamánkovi, jednomu z předních českých propagátorů teorie o blahodárných účincích mírné konzumace vína, podložené renomovanými studiemi. Tento den také připomíná sv. Urbana, oblíbeného patrona vinařů.

Národní den vína a zdraví nás povzbuzuje, abychom si v životě našli čas na odpočinek a vychutnali si příjemné chvíle s rodinou a přáteli při skleničce výborného vína bez stresu. Symbolickým symbolem tohoto dne je “vinná růže”, kterou lze zakoupit za 100 korun u vinařů z Moravy a na vinařských akcích. Výtěžek této jedinečné akce bude věnován Dětskému kardiocentru v Motole, které profesor Šamánek založil jako jedno z prvních na světě. Proto se používá motto “Vinaři jsou srdcaři”.

Víno a jeho pozitivní vliv

Propojení vína s předním českým kardiologem není náhodné, neboť mnoho studií již prokázalo pozitivní vliv vína na lidské srdce a celkové zdraví. Nedávno publikovaný článek v odborném časopise Addiction například uvádí, že denní konzumace 2 decilitrů vína pro ženy a 4 decilitrů pro muže výrazně snižuje celkovou úmrtnost včetně infarktu myokardu. Tyto výsledky připomíná docentka Zuzana Urbanová, spoluautorka knihy “Víno na zdraví“, která se opírá o renomované mezinárodní lékařské studie. Tato kniha a její závěry byly oceněny Mezinárodní organizací pro révu, vinnou a víno (OIV) v Paříži.

Podobný názor sdílí také profesor Jan Pirk, který převzal iniciativu po Milanu Šamánkovi a stal se hlavním propagátorem umírněné konzumace vína mezi českou lékařskou elitou.

 
Košík