Proč Bulharská vína v poměřování bobulí vítězí?

Že by Bulharská vína byla vyrobena z větších bobulí než má vina réva v okolních státech?
Tady je to o něčem jiném v čem vítězi. Bulharsko jako jedna z vinařských velmocí světa v 70. letech změnila vinařský zákon, který kopíruje Francouzky vinařský zákon. To byla první velká změna, která ovlivnila budoucnost Bulharských vín. Další velkou změnou byl konec komunismu.    ” Už nemuseli vyvážet jen Medvědí krev.”
Hlavní pozitivní změna byl příliv zahraničních investoru z Francie, Anglie ale i Austrálie. Ti přinesli moderní technologii a modernější pohled na tvorbu vína. A proč zrovna Bulharsko? Je to z důvodu terrioru, který je totožný s oblastí Bordeaux jak podnebím tak půdními podmínky.

Tak proč v poměřování bobulí vítězi nad ostatními? No když se podíváme z úhlu dnešní doby. Máme moderní Bulharska vinařství, která stojí na velice moderní technologií, skvělé pěstební podmínky a v porovnání se západní konkurencí, levnější konečný produkt, který je stejně kvalitní. Suma sumárum v poměru cena/výkon vítěz. Větší bobule. Tedy, pokud nejde o značku, tam mají větší bobule jiná jména. Otázkou je, jestli právem?

Pár typů na vína s velkýma bobulama v našem eshopu.:

Bessa Valley Enira Selection Neipperg 2015
Katarzyna Estate La Bella Red
Castra Rubra Via Diagonalis Merlot x Cabernet Sauvignon x Rubin x Mavrud
Better Half Garage Wines Zmeevo Syrah x Malbec x Carmenere

Košík