Letní novinky ve znamení Mavrudu!

Připravily jsme si pro vás pár novinek na léto, které se točí kolem naší národní odrůdy Mavrud. Než se však rozepíši o jednotlivých novinkách, rád bych vás informoval o důležité události.

!! 21.6. středa. Budeme mít naskladněno vinařství Katarzyna Estate a Starosel. !!

Mavrud Blush, bulharské víno růžové barvy

1. Blush Mavrud Rosé – Letní novinka

Blush Mavrud Rosé je víno s ohromujícím růžovým odstínem a jemnými odlesky. Vyniká fascinující vůní jahod, malin, třešní a růží, která se snoubí do harmonické aromatické palety.

Co je Blush víno?

Blush je druh vína, který se vyznačuje paletou barev od světle až po středně růžovou. Na začátku procesu výroby má šťáva, kterou vinaři používají, čirou barvu, bez ohledu na to, zda pochází z červených nebo bílých hroznů. Jedinečnost Blush vína spočívá v okamžiku, kdy se šťáva dostane do kontaktu se slupkou bobulí vína. Tím získává víno lehký nádech růžové barvy, který přidává další vrstvu komplexity a přitažlivosti. U tohoto Mavrudu je slupka se šťávou vína v kontaktu po dobu 3-4 hodin a poté se víno nechá fermentovat při teplotě 15-16 stupňů Celsia.

K vínu

Bulharské víno Mavrud Sentimenti

2. Santimenti Mavrud – Přirozenost a autentičnost

Santimenti, které se vyznačuje svou jedinečnou přirozeností a živostí. Toto víno je vytvořeno s minimálními zásahy, aby zachovalo autentickou podstatu hroznů Mavrud. Pochází z ekologicky/organicky pěstovaných hroznů, které jsou pečlivě vybrány s důrazem na jejich kvalitu a zralost. Kvašení probíhá spontánně v otevřené kádi, což umožňuje přirozené procesy fermentace a vytváří unikátní charakter vína. Tato metoda zachovává přirozené chuťové vlastnosti a výraz odrůdy Mavrud. Santimenti Mavrud je vyjímečné také tím, že nepodléhá zrání v sudech. Tímto způsobem se zachovává čerstvost a vitalita vína, která se promítá do každého doušku. Po dokončení procesu je víno lahvováno s minimem siřičitanů, aby byla zachována jeho přirozenost a autentičnost.

K vínu

Bulharská vína serie Hand Made Mavrud

3. Hand Made Mavrud – chuť antických vín

Víno Hand Made bylo vytvořeno, aby co nejvíce přiblížilo nám vinařským milovníkům, chuť antických vín. Sběr byl proveden ručně, u vína neproběhlo řízené kvašení a je nefiltrované. Bylo také vytvořeno v malá sérii 2970 láhví, tím svoji jedinečnost podtrhuje. Označení ZM86 je označení vlastních vyšlechtěných kvasinek vinařství Zagreus, ale také to ukazuje hluboký um vinařství do
posledního detailu.

K vínu

Zagreus Winery Mavrud a Dimyat

4. Mavrud a Dimyat 3l – unikátní kombinace červené a bílé odrůdy vína

V naší široké nabídce vín najdete velmi zajímavé víno, které kombinuje červenou a bílou odrůdu. Jak je to možné? Mavrud je typická červená odrůda pro Bulharsko, ale v tomto případě použit proces nazývaný “Klaret”, který znamená fermentaci vína bez slupek hroznů, pouze samotnou šťávou. A poté červená odrůda ziskává bílou barvu. Odrůda Dimyat je stará bílá bulharská odrůda, která je známá převážně pouze v Bulharsku.

Jak tento mix červeného a bílého vína chutná?

Barva je intenzivní se světle zlatými odstíny. Vůně je ovocná a můžete vnímat tóny lipovníku a akátu. Toto víno má dobrou hustotu a dlouhou zakulacenou chuť, která vás zaujme. Doporučujeme jej servírovat při teplotě 10 – 12 stupňů Celsia, aby byl plně vyniknut jeho charakter a chuťové vlastnosti.

A zde je zajímavý tip: Zkuste toto víno ochutnat neochlazené. Překvapení, které vám tato zkušenost přinese, stojí za to vyzkoušet.

K vínu

Doufáme, že jsme vás něčím novým překvapili a přejeme vám pěkné prožití léta, ať jste kdekoliv!

 

 

 

 

 

Košík