Damianitza Winery


Damianitza se nachází v jihozápadním cípu Bulharska nedaleko Řeckých a Makedonských hranic. Taktéž se sklep nachází ve specifickém mikroregionu „Údolí Strumy“, název je podle řeky, která touto oblastí protéká. Specifikum této oblastí je Subtropické klima, které vzniká prouděním vzduchu ze severní Afriky úzkým průsmykem. Také k specifiku přispívá velice písčitá půda, jelikož v této oblasti je rozlehlý pískovcový masiv. Zkrátka tento region je velice zajímavý, co se pěstování vína týče.
Vinařský sklep Damianitza byl založen v roce 1940, těsně před druhou světovou válkou a již více než půl století produkuje víno, které čerpají sílu z nádherných hroznů, které rostou v nedotčených oblastech nedaleko jižní hranice Bulharska. Když byl sklep v roce 1997 zakoupen v rámci postkomunistického privatizačního procesu, vinice podstoupila dramatický organizační a rekonstrukční proces, což ji umožnilo přinést exkluzivní víno domácím i zahraničním zákazníkům. K dnešnímu dni je kapacita plnění láhví 2 mil. kusů a ročně vyrábí zhruba něco přes 1.4mil. kusů láhví. Vinařství je dnes moderní dynamické zařízení, které využívá moderní vinifikační techniky na vysoké úrovni.
Sklep Damianitza, který dává nejvyšší prioritu kvalitě, zdůrazňuje kontrolu v celém výrobním procesu, od příchozích materiálů až po výrobu, marketing, distribuci a použití.

 

Vína


Vína z Damianitza Winery si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.
Košík