Midalidare Estate


P

íše se rok 2003. Tým vinařských specialistů si vzal za úkol spojit tradici a současný stav vinařství. Úkol to byl obtížný, stejně jako název projektu: Midalidare! Přesto uspějí. Jméno, které si nepamatujete, víno, na které nezapomenete!

Všechno to začalo dodávkou a výsadbou prvních vinic na vinici Karaliets. Toto není náhodné místo, ale oblast má historii výroby vína. Vesnice zvaná Mogilovo má nejen obrovskou, čistou a panenskou přírodu, ale také jedinečný terroir. Volba těžké cesty přes snadnou se projeví i při první sklizni.

Rok 2009 byl prvním ročníku Midalidare Estate. Vína byla uvedena na trh a brzy si získala pozornost jak v Bulharsku, tak v zahraničí. Dosažení cílů má za následek vyšší očekávání a několik let po zavedení byl bývalý zemědělský komplex v Mogilově zrekonstruován a stal se z něj moderní vinařství. Do takové míry nové že po dokončení rekonstrukce vinařství patřilo mezi 5 nejmodernějších vinařství světa. Rok 2010 byl prvním vinobraní v novém vinařství! Historie Midalidare je historií procesu. Společnost se neustále rozvíjí nejen ve vinařství, ale také v cestovním ruchu, zemědělství a akvakultuře.

Vinařství Midalidare ma 2 vinice Dabovets a Shipkata. Vinice jsou rozprostřené na kopcích kolem vinařství.

Vinice Dabovets

Na rozloze 15,4 ha je unikátní jílozem čeveno hnědé barvy. Tento typ půdy je velice vhodny pro odrůdy které tam pěstuji.: Syrah, Malbec, Cabernet Franc, Pinot Noir a Mourvedre. Dabovets je položen do nadmořské výšky 360-390m n. m. A benefitem je přes 2800 slunečních dní v této vinici.

Vinice Shipkata

Nachází na kopcovitém terénu s 10% sklonem a rozloze 44 ha. Průměrná nadmořská výška je 290–310 metrů nad mořem. Důležitým rysem je expozice vinic východ-západ. Návrh vinic Shipkata byl vytvořen s ohledem na druhy vína, které Midalidare plánuje vyrábět: dobré tělo se silnou vůní. Volba výsadby révy tedy není náhodná. Orientace východ-západ je ve skutečnosti schopná chránit hrozny před silným zářením odpoledního letního slunce, aniž by změnila – v důsledku přímého vystavení slunci aromatické komplexy koncentrované v šlupce hroznů. Díky specifickým vlastnostem a modernímu vinařství je vinice Shipkata vynikajícím terroirem. Na vinici se pěstují Syrah, Petit Verdot, Sauvignon Blanc, Chardonnay a Viognier.

Midalidare neustále se testuje různé postupy, metody a vývoj, zavádějí se nové technologie, investuje se do odrůdové rozmanitosti, zlepšuje se kvalita a optimalizují se procesy. A veškerý vývoj je vždy v souladu s dary přírody, vždy společensky řízený v souladu s korporativní filozofií.

Nyní, 10 let po prvním ročníku, je Midalidare uznáván jako jeden z nejuznávanějších bulharských výrobců vína. Malé, mladé vinařství se stalo krásnou usedlostí a atraktivní destinací pro vzrušující vinařskou turistiku, vhodnou pro relaxační dovolenou v přírodě se všemi výhodami balneoterapie a SPA procedur. Přehrada Mogilovo je skvělá pro rybolov a výlety.

Vína


Vína z Midalidare Estate si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.
Košík