Todoroff Winery


bulharská vína s dlouhou tradicí a moderním přístupem

Bulharská vína vinařství Todoroff

Vinařství Todoroff se pyšní dlouhou historií a tradicí výroby vysokokvalitního bulharského vína. Vinařství bylo založeno bratry Andonovi v roce 1945, kteří byli nejvýznamnějšími vinaři a obchodníky s vínem v regionu. Po znárodnění v roce 1947 se vinařství vrátilo do rukou dědiců. V roce 2001 bylo zakoupeno Ivanem Todorovem a prošlo rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací. V současné době kombinuje nejnovější výrobní technologie s bulharskou renesanční architekturou a vytváří krásný a moderní komplex.

Vinařství Todoroff – výroba vysoce kvalitních bulharských vín

Vinařství Todoroff se specializuje na výrobu vysokokvalitních červených vín v boutique sériích a omezeném množství. Nachází se v srdci Thrákie v oblasti kolem města Plovdiv, která je jednou z nejslavnějších bulharských vinařských oblastí. Má výrobní kapacitu 500 000 kg hroznů / 300 000 litrů vína a přibližně 400 000 lahví kvalitních vín. Tým vinařství Todoroff vytváří produkty podle konkrétních požadavků jednotlivých zákazníků a věnuje každému zvláštní pozornost.

Region Thrákie a bulharská vína

V Thrácké nížině se nachází přibližně 35% vinic v Bulharsku, kde se hlavně pěstuje červené odrůdy misketu, rekacitely, muscat ottonel, cabernet sauvignon, merlot, aligote a typická odrůda mavrud. Vinařství Todoroff se zaměřuje na výrobu bílých a červených suchých, polosuchých vín a dezertních vín.

Ocenění a uznání vinařství

Vina TODOROFF získala mnoho ocenění na různých mezinárodních soutěžích za jejich kvalitu a chuť. V roce 2003 se dvě  vína – Merlot a Cernet Sauvignon Teres 2001 TODOROFF. Stala prvními bulharskými víny, která byla zařazena do prestižního vydání “1000 vín světa” od Union of French Oenologists.
Todoroff Winery je také držitelem ocenění Standard obchodní etiky od bulharského Business Forum. Které jim bylo osobně uděleno princem Charlesem, patronem fóra. Vína TODOROFF jsou velmi ceněna pro jejich vynikající kvalitu a chuť. A jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vychutnat si vynikající bulharské víno.

 

 

Todoroff zakladatele vinařství

Vína


Vína z Todoroff Winery si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.
Košík