Minkov Brothers


V oblasti Karnobatu, kde se sklep nachází má vinařství staletou tradici. Důkazem toho jsou četné archeologické nálezy z thrackých hrobek v této oblasti, které odhalily anfory, keramické nádoby s vyobrazením boha vína Dionýsa. Informace o vinařství s této oblasti najdeme také v historických kronikách z 5. až 4. století před naším letopočtem, což svědčí o obchodu mezi místními vinaři a helénistickými černomořskými koloniemi. V pozdějším období, lze najit také důkazy během prvního bulharského království a to u velkolepé středověké pevnosti „Markeli“. Která se nachází 7,5 km západně od dnešního Karnobatu a rozloha jejich vinic měla zhruba 700 hektarů.
   Dobře udržované vinice a kvalitní víno v oblasti Karnobatu jsou také zmíněny v poznámkách desítek zahraničních cestovatelů z Německa, Francie, Anglie, Polska či Maďarska, kteří navštívili tuto oblast,  v  15. – 19. století. Podle důkazů, místní obyvatelé s velkou péčí a dovedností připravovali nové pozemky pro vinice, oplocovali půdu a kultivovali odrůdy, které jsou dnes známé a populární.
   Vraťme se zpět ke sklepu Minkov Brothers. Tohle vinařství vzniklo koncem 19. století roku 1875 a je jediným bulharským vinařstvím, které nese invenčního ducha bulharské městské společnosti. Odráží bulharskou tradici evropského charakteru. Je to nástupce rodinného dědictví pro výrobu kvalitních vín. Minkov Broathers, tři bratři Ivanov, Vasil a Nikifor Minkovi. Jsou potomci bohaté rodiny z renesance. Osvícení a progresivní lidé, kteří žili a studovali v západní Evropě ale vždy se rádi vraceli do své vlasti, kde se nakonec rozhodli zůstat a věnovat se své největší vášni – výrobě vína. V roce 1875 zřídili svůj vinný sklep v bohemistické čtvrti Karnobatu v Čerkovně. Zajímavým faktem je, že do Bulharska přinášejí první zlatou medaili ze Světové výstavy vín v Bruselu, kterou následovala také úspěšná elitní ocenění z Londýna. Cena v Bruselu byla udělena v roce 1894 Ivanovi, Vasilu a Nikiforu. A je tedy dobře dohledatelná.
   Vinařství Minkov Brothers se nachází na posledním vrchu v oblasti Kartnobatu z názvem Terzijski u vesničky Venec. V areálu se nachází také restaurace, vinotéka a muzeum s dobovými předměty patřící rodině Minkových. Hrozny toho sklepa se sklízejí výhradně ručně, z více než 3 000 hektarů mladých vinic u vesnic Devetak, Ognen a Terzijsko. Výjimečný terroir těchto lokalit je předpokladem pro vytvoření vysoce kvalitních vín s vlastní identitou. Zajímavostí jsou dva tunely vedoucí pod kopec Terzijski , kde vína zrají při přirozené teplotě ve více než 6 000 barelech z amerického a francouzského dubu.

Vína


Vína z Minkov Brothers si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.

Košík