Bratanov Winery


Vinařství Bratanov je malý rodinný projekt. Výsledek tvrdé práce a oddanosti otce a jehosynů, kteří si stanovili čestné poslání obnovit rodinnou tradici svých předků. Základy byly položeny v roce 2006 výsadbou 24 ha Merlot, Syrah, Cabernet Franc, Rubin, Chardonnay a Tamianka.

Vinice se nacházejí na slunných kopcích jižního Sakaru, nedaleko vesnice Shishmanovo, Harmanli. Oblast kolem mystické hory Sakar v jihovýchodním Bulharsku je jedním z nejlepších terroirů v Evropě pro pěstování červených vinných hroznů. Větry z Egejského moře pronikají do údolí řeky Maritsa a zajišťují přechodné středomořské podnebí s dlouhým horkým létem a mírnou zimou, obvykle bez přízemních mrazíků.
Tento region má jednu z nejvyšších hodnot slunečního svitu pro Bulharsko. Půdní typy jsou většinou písčito-jílovité, mírně kamenité, s dobrou propustností a strukturou.

Rodina Bratanov se řídí filozofií, že vína by měla odrážet ducha jejich tvůrců a slunečný terroir v jižním Sakaru tím, že uplatní minimální technologický zásah a věnuje velkou pozornost kvalitě hroznů. Vinařství Bratanov je zakládajícím členem Bulharské asociace nezávislých vinařů.

Vína


Vína z Bratanov Winery si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.

Košík