Chateau Burgozone


Vinařství Burgozone a jeho umístění v bulharské vínařské oblasti Dunajské nížiny

Chateau Burgozone je rodinné butikové vinařství, které vzniklo v roce 2000 s cílem vytvořit vína moderního a elegantního stylu, která se liší od tradičních bulharských vín. Nachází se na svazích Dunaje poblíž hranice s Rumunskem nedaleko města Oryahovo s výhledem na ostrov Esperanto. Vinařství je pojmenováno podle římské pevnosti, která se nachází poblíž. Je umístěno v oblasti, která byla po staletí považována za významnou vinařskou oblast.

Vinařství leží na unikátním vápencovém terénu o rozloze 100 hektarů v nadmořské výšce od 150 – 180 m n. m. V blízkosti Dunaje.

Tento terén poskytuje ideální klimatické podmínky pro pěstování hroznů, díky čemuž jsou vína Burgozone vysoce kvalitní. Vinice se skládá z 11 mezinárodních odrůd vinné révy a 2 původních odrůd, jmenovitě Gamza (červená) a Tamyanka (bílá).
Vinařství se řadí take mezi nejlepších 6 vynařství v produkci odrůdy Viognier na světě.

Všechna vína Burgozone jsou vyrobena z ručně sbíraných hroznů z vlastních vinic. Díky “správě vrchlíku” a “zelené sklizni” jsou výnosy záměrně omezeny. Aby bylo zajištěno, že získané hrozny mají nejvyšší kvalitu. Vinařství se zaměřuje na minimální zásah do procesu výroby vína a upřednostňuje odrůdový výraz. Burgozonský styl lze popsat jako kombinaci jedinečného terroiru ovlivněného řekou Dunaj a lidského know-how renomovaných bulharských vinařů.

Burgozone produkuje vína, která jsou označena chráněným zeměpisným označením (CHZO). Jejich styl vína je charakterizován svěžestí, ovocností a jemností a získalo řadu mezinárodních ocenění z nejprestižnějších soutěží.

Ocenění Chateau Burgozone

První velkou zlatou medaili pro Bulharsko od Concours Mondial v Bruselu, následovanou 6 po sobě jdoucími zlatými medailemi ze stejné soutěže.

Burgozone je také prvním a jediným bulharským vinařství které získalo u bílého vína, 91 bodů Wine Enthusiast awards, spolu s několika 90 body získanými za další jejích vína.

Jejich bílá vína byla také dvakrát vybrána jako nejlepší bílá bulharská vína na soutěži Mundus Vini v Německu. Víno Esperanto získalo od Feminalises and Concours Mondial de Bruxelles. dvě zlaté medaile.

Kromě toho Burgozone získalo medaile z mezinárodních soutěží, jako jsou Kanadské výběry Mondiales des Vins, Black Sea International Wine Contest, Balkan Wine Competition a naposledy v soutěži Sakura v Japonsku.

Vína


Vína z Chateau Burgozone si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.
Košík