Brestovitsa winery


Víno s Příchutí Trákie: Brestovitsa Winery

Brestovitsa Winery se nachází na jihozápadě Plovdivu, pouhých 17 kilometrů od města, v úrodných Trakijských nížinách, zemi slavné pro výrobu božského nápoje po celých tisíc let své historie.

Toto vinařství bylo postaveno na konci 30. let minulého století podle návrhu francouzských inženýrů. Jedná se o klasický příklad nadzemní francouzské sklepní architektury s celkovou kapacitou 4 000 000 litrů.

Vinný sklep zpracovává vynikající ručně sbírané hrozny, které kvasí podle klasické technologie pro vína vysoké kvality.

Přísné hygienické postupy a kontrola kvality jsou přítomny na každém stupni výroby, aby se zachovala charakteristická chuť zralých bobulí, které jsou typické pro region.

Brestovitské vinařské družstvo vzniklo již v roce 1908 v Trakijské kotlině. Koncem 30. let se družstvo přeměnilo na vinařství a postavilo klasický nadzemní sklepový model francouzského typu.

Aktuálně má vinařství roční výrobní kapacitu 4 000 000 litrů vína, což ho činí uznávaným a spolehlivým výrobcem vína na místním trhu.

Politikou Brestovitsa Winery je horlivě zachovávat zděděné tradice, přičemž dává přednost jedno-odrůdovým vínům a cuvée s původními bulharskými odrůdami hroznů jako jsou Mavrud, Pamid a Rubin.

Tyto odrůdy nabízejí novou zkušenost samy o sobě a jsou zajímavé pro míchání s mezinárodními odrůdami. Tato politika se ukázala jako velmi úspěšná, jak dokládají mnohé ocenění z prestižních soutěží, kterých tato vína dosáhla během let.

Vína


Vína z Brestovitsa winery si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.

Košík