Todoroff Winery


O vinařství Todoroff

Historie

Vinařství bylo postaveno již v roce 1945 bratry Andonovými, v té době byli nejznámější vinaři a obchodníci s vínem v regionu. V roce 1947 bylo vinařství komunistickou vládou znárodněno. V roce 1992 bylo opět vráceno dědicům. A roce 2001 koupil sklep současný majitel, pan Ivan Todorov, a provedl jeho rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci, při níž spojil nejmodernější výrobní technologie s bulharskou renesanční architekturou a vytvořil z něj krásný a moderní komplex.

Výroba

Vinařství TODOROFF se specializuje na výrobu vysoce kvalitních červených vín v butikových sériích a limitovaných množstvích. Nachází se v srdci Thrákie, v jedné z nejznámějších bulharských vinařských obcí Brestovitsa. Výrobní kapacita vinařství je 500 000 kg hroznů / 300 000 l vína a přibližně 400 000 lahví jakostních vín. Vytváří produkty podle specifických požadavků jednotlivých zákazníků. Základem komunikace mezi týmem Todoroff a milovníky vína je zvláštní pozornost věnovaná každému zákazníkovi.

Region

Thrácké nížina se nachází v jižním Bulharsku, kde se rozkládá cca 35 % vinic v zemi. Hlavními odrůdami v oblasti jsou červený misket, rekacitely, muskat ottonel, cabernet sauvignon, merlot, aligote a typická odrůda mavrud. V této oblasti se vyrábějí bílá a červená suchá, polosuchá vína a také dezertní vína.
Přibližně 69 % jsou červená vína.

Ocenění a uznání

Vína TODOROFF získala řadu ocenění na různých mezinárodních soutěžích.

Vinařství TODOROFF je držitelem ocenění Standard podnikatelské etiky od Fóra bulharských podnikatelů, které mu osobně udělil princ Charles, patron Fóra.

V roce 2003. Merlot TODOROFF “Teres” 2001 a Cabernet Sauvignon TODOROFF “Teres” 2001 byly prvními bulharskými víny zařazenými do prestižní edice “1000 vín světa” Unie francouzských enologů.

Todoroff zakladatele vinařství

Vína


Vína z Todoroff Winery si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.
Košík