Targovishte


Vinařství Targovishte

Historie vinohradnictví a vinařství v oblasti Targovishte sahá až do starověku. Důkazem jsou četné archeologické nálezy, které svědčí o životním stylu a zvycích spojených s božským elixírem v tomto regionu.

Pokračovatelem staleté tradice výroby vína v této oblasti je vinařství Targovishte. Vinařství bylo založena v roce 1947 spojením několika malých vinařství v oblasti Targovishte a v průběhu let zažilo chvíle vzestupu i kritické období. Tváří v tvář obtížím současnosti buduje svou budoucnost na základě bohatých zkušeností a požadavků moderního vinařství.

Vinařství Targovishte součastnost

Je jedním z mála podniků ve městě, kterému se v letech transformace podařilo restrukturalizovat výrobu, zachovat většinu pracovních míst, postavení na domácím trhu a značnou část zákazníků v zahraničí.

Kontrola kvality

V letech 1995-1999 společnost kompletně obnovila své výrobní zařízení, aby splnila požadavky EU na výrobu kvalitního vína. V současné době se kontrola kvality provádí podle norem EU, přičemž primární kontrola se provádí ve dvou vlastních laboratořích.

Vinařství

– 716 hektarů vlastních vinic

– 4 stáčecí linky

– 7 tisíc tun hroznů

– 7 milionů lahví ročně

– 6 milionů litrů vína

Vlastní 4 stáčecí linky s celkovou kapacitou 16 000 lahví za hodinu. Moderní zařízení umožňuje výrobu různých druhů balení, včetně třílitrových balení “Bag in Box” a balení “Five-Pack” o objemu 1, 2 a 3 litry.

Vinařství Targovishte také vyvinula láhev se specifickým firemním designem, který je patentován v Bulharsku, zemích EU, USA a zemích SNS.

Region Targovishte

Targovishte se nachází v oblasti Podunajské nížiny, která se vyznačuje kopcovitým reliéfem. Vinice v oblasti jsou osázené na šedých lesních půdách písčito-hlinitého charakteru, které jsou příznivé pro pěstování a rozvoj kvalitních odrůd vinné révy, jako jsou Tramín, Chardonnay, Muskat Ottonel, Sauvignon Blanc, Viognier, Colombard, Verdejo, Petit Manseng, Pinot Bianco, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Merlot, Cabernet Franc, Côte Malbec, Pinot Gris, Carminer atd.

Příznivá kombinace srážek a slunečných dnů během vegetačního období, jakož i průměrná nadmořská výška 220-520 m n. m. přispívají k dosažení optimální technologické zralosti sklizně hroznů od poloviny září do konce října.

V letech 2005-2010 vytvořila vinařství Targovishte pomocí evropských programů financování zemědělství 700 hektarů nových vinic v oblasti Targovishte. Hlavní statky se nacházejí u vesnic Vradun, Dulgač, Krišno a Kraljevo a v obcích Izbul, Novopazarsko a Avren u Varny. Hrozny vypěstované na vlastních polích pokrývají až 90 % produkce společnosti.

Vývoz na tři kontinenty

Vinařství Targovishte vyváží svou produkci na tři kontinenty.

V Evropě jsou hlavními trhy, Polsko, Německo, Belgie, Dánsko, Švédsko a pobaltské státy.

V Asii – Vietnam a Japonsko.

V Severní Americe – USA a Kanada.

V roce 2009 bylo do zahraničí vyvezeno více než 1 500 000 lahví.

 

Bulharská vína Targovishte design láhve
Bulharské vinařství Targovishte vinice
Bulharské vinařství Targovishte vinice
Bulharská vína Tarhovishte technika
sudy z bulharského vinařství Targovishte

Vína


Vína z Targovishte si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.
Košík