Burgozone


R

odinné butikové vinařství Burgozone vzniklo roku 2000 z touhy vytvořit vína moderní a elegantní. Které se budou lišit od stylu bulharských vín a které se vyznačují více svěžestí a méně dubu.

Vinařství se nachází na svazích Dunaje, poblíž Bulharsko-Rumunského hranice u města Oryahovo s výhledem na ostrov ležící na Dunaji, Esperanto. Vinařství Burgozone nese pojmenování podle římské pevnosti postavené na starověké římské silnici Via Istrum, která leží poblíž . Po celá staletí byla tato oblast považována za významnou vinařskou oblast.

Vinařství leží na jedinečném vápencovém terénu o rozloze 100 hektarů v nadmořské výšce od 150 – 180m n. m. , který se nachází u řeky Dunaj. Také leží na Severní, 43. rovnoběžce podobně jako Toskánsko a jižní Rhôna, kde se prokázalo, že tato oblast produkuje vyvážené a kvalitní hrozno. Věří, že 80% kvality vína pochází z vinné révy.

Vinice má mírné kontinentální klima požehnané horkými dny a chladnými noci a těží z kvalit, které ji nabízí těsná blízkost Dunaje. Vinice se skládá z 11 mezinárodních odrůd vinné révy a 2 původních odrůd, jmenovitě Gamza (červená) a Tamyanka (bílá).

Všechna vína Burgozone jsou vyrobena z ručně sbíraných hroznů z vlastních vinic. Díky „správě vrchlíku“ a „zelené sklizni“ jsou výnosy záměrně omezeny, aby bylo zajištěno, že získané hrozny mají nejvyšší kvalitu.

Pokud jde o vinařství, Burgozone upřednostňuje minimální zásah a je vášnivé pro odrůdový výraz. Burgozonský styl lze popsat jako kombinaci jedinečného terroiru ovlivněného řekou Dunaj a lidské knowhow renomovaných bulharských vinařů.

Všechna vína Burgozone jsou označena chráněným zeměpisným označením (CHZO).
Styl vína je charakterizován 3. body – svěžestí, ovocností a jemností.

Burgozone získalo řadu mezinárodních ocenění z nejprestižnějších mezinárodních vinařských soutěží, mimo jiné první velkou zlatou medaili pro Bulharsko od Concours Mondial v Bruselu, následovanou 6 po sobě jdoucími zlatými medailemi ze stejné soutěže. Burgozone je také prvním a jediným bulharským vinařství které získalo u bílého vína, 91 bodů Wine Enthusiast awards, spolu s několika 90 body získanými za další jejích vína. Jejich bílá vína byla také dvakrát vybrána jako nejlepší bílá bulharská vína na soutěži Mundus Vini v Německu. Víno Esperanto získalo od Feminalises and Concours Mondial de Bruxelles. dvě zlaté medaile. Kromě toho Burgozone získalo medaile z mezinárodních soutěží, jako jsou Kanadské výběry Mondiales des Vins, Black Sea International Wine Contest, Balkan Wine Competition a naposledy v soutěži Sakura v Japonsku.

Vína


Vína z Burgozone si můžete prohlédnout v naší nabídce. Všechna vína si od nás můžete rovnou objednat.

Košík